A Microsoft alapítója William Henry Gates III., vagyis Bill Gates volt 1975-ben. A szoftver és immár hardver gyártó mamutvállalat a Washington állambeli Redmondban indult és mára egy 93 milliárd dollár árbevételû, 118 ezer embert foglalkoztató vállalattá nõtte ki magát. Ki ne ismerné a Windows operációs rendszert, a Skype-ot, vagy a Windows Phone márkanevet, amit a Nokia telefonüzletágának felvásárlásával alakított naggyá, ami aztán végül teljesen befuccsolt. A legújabb nagy dobás az ingyenesen letölthetõ Windows 10, mely elvileg a valaha készült utolsó Windows lesz. A cég papírjai jelenleg 31,58-as P/E mellett forognak, elõzõ évi EPS 2,63$, és erre az évre további 8,05% növekedést jósolnak.

Mi várható hosszabb távon?

Hosszabb távon, kis csalással, de a kékkel jelölt növekvõ trendcsatorna lehet a jelenlegi meghatározó technikai alakzat. Alsó és felsõ vonala is többször, sikeresen tesztelt és megerõsített vonalat jelent. A Többek között Windows 10 sikerétõl függõen is sok minden változhat. Jelenlegi közvélemény-kutatások az új operációs rendszer megfelelõen felhasználóbarát és innovatív, azonban adatvédelmileg komoly kifogások támaszthatók ellene. Ellenállást jelenthet a 48$ körüli dupla csúcs, illetve felette a csatorna felsõ szára. Támasz az 50 hetes exponenciális mozgóátlaggal erõsített alsó csatornafal, majd a 120 hetessel támasztott 38,2%-is ideális Fibonacci-korrekciós szint, melyet a 2013-ban indult emelkedõ hullámra szerkesztettem. Az indikátorok eléggé semlegesek, nincs nagyon mit bejelölni rajtuk. Minden a középtartományból billenne lokális vételi jelzésbe, melyek megbízhatósága alacsonynak mondható. Nézzük inkább naposon, abból több infót tudunk fakasztani.

Mire számíthatunk rövidtávon?

Napos felbontáson már otthonosabban mozgunk mi, akik szeretnek 1-2 hét, illetve maximum fél év idõtávon befektetni, illetve árfolyammozgásra spekulálni. Április közepétõl július közepéig épült a narancssárgával is bejelölt csökkenõ trendcsatorna, avagy zászló alakzat, melybõl várt módon, felfelé tört ki. Ezzel a MSFT árfolyameséssel gyakorlatilag a nyitva hagyott gigantikus rést töltötte be szinte centre pontosan. Fibonacci-szintekkel prezentálva ez a 38,2% és 61,8%-os két nevezetes korrekciós szint között jött létre. Ezzel a januártól áprilisig létrejött sziget és szigetforduló is a semmibe veszhetett, ami a longok számára szomorú hírt jelenthet. A mostani helyzetben ellenállást jelent a 48,97$ körüli csúcsokhoz húzható vonal. Támasz minden korábbi mélypont, illetve csúcspont a hullámokon belül. Az indikátorok egyöntetûen vételekre buzdítanak, azonban az RSI és STS már eléggé túlvett állapotban találhatóak. Amíg a piros ellenállásszintet nem tudja tisztességesen átütni, addig csak szerencsejáték az egész. Utána viszont nagy tér nyílhat meg felfelé!

Szólj hozzá